Menu
Škvorecký Josef (*27.09.1924 - †03.01.2012)
Prima sezóna (2)
V knížce se popisují jeho příběhy a trapasy, které zažil při toulkách za něžným pohlavím. Tady rozhodně nestál na místě a jeho obětními beránky se stalo kolem 20 dívek, s kterými si ale s trochou nadsázky nic neužil. Pokaždé se mu to nějak nepodařilo, nebo mu jeho plány někdy překazil. Jako klukovi mu z velké části šlo jenom o to jedno. Jeho snem byly holky Marie a Irena. Obě se snažil získat, protože se rozešli se svými chlapci. Každé vyznával lásku a po každé toužil. Nevěděl ovšem, že si dívky mezi sebou vše říkají a že se tak stal v Kostelci místní sukničkářem.
Na jedné straně prožil románek s Irenou, kdy je doma načapal její přísný otec a pak Dana sledoval. Nebo taky procházku po skalách, kde si Irena způsobila výron kotníku a pan rada ji zakázal s Danielem se stýkat. Smůlu měl i u Marie, která nejen že ho viděla v náručí Ireny přes okno, ale zároveň na Dana nastražila past ve formě svých sestřenic, dvojčat k nerozeznání. Ty okouzlily Danyho tak, že jim opět začal vyznávat lásku a nakonec jej i načapaly. Původně si teda Dan myslel, že jsou jenom jedna, ale pak přišel na vroubek všem těm divným věcem, které se kolem dvojčat děly a zjistil, že jsou opravdu dvě.
Vrcholem všeho byl výlet s Ireninou sestrou Alenou, která ho jako jediná kdy milovala a byla ochotná strávit s ním noc. Oba se vydali na kolo s tím, že přespí v hotelu. Recepční však podle legitimace zavolal otci a zase bylo po všem.
Zbyla tak Marie, kterou měl asi ze všech nejraději. Po nedokončené noci v Lexově chatě, kde se oba opili, následovalo hudební vytoupení plné Blesu. Zde byla poslední šance, jak dostat Marii. Stejně to ale v konečném výsledku dopadlo, jako všechno ostatní v Danyho milostném životě.
Poslední kapitola končí smutně, protože se Lexa dozví, že mu zastřelili fašisti otce...
Mě osobně se tato kniha zdála být nudná a nezajímavá, podobně pak na tom bylo i seriálové zpracování.
Zdroj: Bajuli, 09.06.2005
Související odkazy
Čítanka | - | Konec nylonového věku |
- | Pulchra: příběh o krásné planetě | |
- | Tankový prapor | |
- | Zbabělci, Zbabělci (2) |
Diskuse k výpisku
Josef Škvorecký - Prima sezóna (2)
Štítky
emile zola nana anekdoty popis pohlednice cesta ke hřbitovu objekt damon a fix popis postav Sněhová bouře 28.říjen Ken Kesey eleanor okresní přebor lazebník věda a technika Zmizení pana Hirsche Hans Christian sociální sítě horo morava miriam františek langer žer deus ex machina Hrdinové mísa s ovocem nelida odysea mokrá louka zamy
Doporučujeme
Server info
Počítadlo: 733 191 126
Odezva: 0.03 s
Vykonaných SQL dotazů: 6
Návštěvnost: TOPlist.cz - školství › Český-jazyk.cz
© 2003-2025 Český-jazyk.cz - program a správa obsahu: Ing. Tomáš Souček, design: Aria-studio.cz Autoři stránek Český-jazyk.cz nezodpovídají za správnost obsahu zde uveřejněných materiálů! Práva na jednotlivé příspěvky vlastní provozovatel serveru Český-jazyk.cz! Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.
Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí