Menu
Cox Michael Andrew (*25.10.1948 - †31.03.2009)
Leonardo da Vinci a jeho supermozek (Drazí zesnulí)
- Drazí zesnulí (Dead Famous) je název série knih o životech slavných lidí, kteří již opustili tento svět (například o Albertu Einsteinovi nebo Isaacu Newtonovi). Autoři knih z této kolekce si vybírají slavné osobnosti z určitých skupin, kupříkladu z řad vynálezců či spisovatelů. Knížky jsou určeny pro čtenáře ve věku 7 až 14 let.
Humorně zpracovaný životopis všestranného umělce a génia renesance Leonarda da Vinciho je určený především dětem a mládeži.
Leonardo da Vinci je v knize představen nejen jako malíř italské renesance, ale také jako architekt, anatom, vynálezce a skvělý konstruktér. Text je doprovázen jednoduchými ilustracemi komiksového typu a převyprávěnými poznámkami z Leonardova ztraceného zápisníku. BIBLIOGRAFICKÉ ÚDAJE: Vydalo nakladatelství Egmont v Praze roku 2004 (1. vydání). Z anglického originálu Leonardo Da Vinci And His Super-Brain (Dead Famous) přeložil Robert Novotný. Ilustroval Clive Goddard. Počet stran: 176. ISBN: 80-252-0037-X. PROSTŘEDÍ: Středověká renesanční Evropa NÁMĚT: Příběh jednoho z největších géniů, který kdy na této planetě žil, Leonarda da Vinciho. DĚJOVÁ LINIE: Knížka se zaobírá životem mistra Leonarda, jenž se stal skutečným filozofem. V knize se dozvíme mnohé o jeho životě. Zejména to, že to nebyl jenom uznávaný malíř, který namaloval portrét Mona Lisa, obraz, jenž stále obdivujeme i v dnešní době, ale také že to byl vynálezce, vědec, matematik, inženýr, anatom, hudebník, architekt, kartograf, urbanista, astronom a mnohem víc! Je proto oprávněné si myslet, že tento muž byl génius (který nám navíc vymyslel záchody, ponorky a bohužel i tanky) a přesně to se nám také knížka snaží od počátku až do konce říci, když nás provází jednotlivými úseky jeho zajímavého života. HLAVNÍ POSTAVA: Leonardo da Vinci - malíř, vynálezce, vědec, matematik, inženýr, anatom, hudebník, architekt, kartograf, urbanista, astronom a spisovatel (a zmiňuji to ještě jednou proto, že je to skutečně pravda, přestože je to neskutečné) HLAVNÍ MYŠLENKA: Život génia Leonarda da Vinciho MOTIVY: Život, Leonardo da Vinci, Itálie, Evropa, renesance VLASTNÍ NÁZOR: Knížka se mi dosti líbila, protože mi plně objasnila, kým Leonardo doopravdy byl. Mrzí mě proto, že se o něm ve školách příliš neučí, byť se jedná o někoho, kdo si úctu a pozornost zaslouží rozhodně víc než mnozí, o nichž se v hodinách mluví často.
Zdroj: Pavel Dovhanič, 07.03.2014
Související odkazy
Diskuse k výpisku
Michael Andrew Cox - Leonardo da Vinci a jeho supermozek (Drazí zesnulí)
Aktuální pořadí soutěže
- Do soutěže se prozatím nezapojil žádný soutěžící.
- Přidejte vlastní práci do naší databáze a staňte se vítězem tohoto měsíce!
Štítky
knedlík Největší z Pierotů Pracovní listy gulag větné členění memoár e-mail asklepiovi kohouta safira krucifixu VYVOLENÁ Kai Hermann andrewsov Třeštíková umyvadlo netrpělivost plevel důchody zabijačka moucha Jak vznikl svět židovské pověsti didactica magna Nietzsche očkování Páv a jeřáb recitační soutěž 20 let svobody pověry teige
Doporučujeme
Server info
Počítadlo: 725 162 846
Odezva: 0.04 s
Vykonaných SQL dotazů: 6
Návštěvnost: TOPlist.cz - školství › Český-jazyk.cz
© 2003-2025 Český-jazyk.cz - program a správa obsahu: Ing. Tomáš Souček, design: Aria-studio.cz Autoři stránek Český-jazyk.cz nezodpovídají za správnost obsahu zde uveřejněných materiálů! Práva na jednotlivé příspěvky vlastní provozovatel serveru Český-jazyk.cz! Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.
Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí