Menu
Důležitost studia pro život vs. pracovní zkušenosti
Tento souboj se odehrává už po generace. Nikdo však nedokáže posoudit, zda pro společnost existuje jen jeden absolutní vítěz. Proto tato rivalita bude trvat nejspíše do konce našich životů.
Ptáte se, proč zrovna tento osud jest dán? Je to vlivem výjimečnosti každé lidské duše. Zda upřednostňuje spíše vzdělání před zkušenostmi a je-li důležité pro práci zásadně ovládat praxi či teorii. Záleží také na tom, jaký cíl jsme si vytyčili, a je třeba umět s rozumem posoudit, jestli je reálný.
Důležitost studia - co si pod tímto pojmem máme představit? Není to vlastně nic konkrétního, je to jen stav mysli, kdy člověk sám určí důležitost svého počínání na tomto světě. Jestli bere studium jako samozřejmost tak jako dýchání či spánek. Mnoho lidí je však ovlivněno z dětství, kdy jim bylo vštěpováno, že škola je základ života. Netvrdím, že tato myšlenka je špatná, avšak pravdy na tomto tvrzení najdeme mnoho. Bereme školu jako základ našeho pracovního růstu.
Škola všeobecně dává našemu životu směr. Naučí nás číst, počítat nebo psát. Tyto schopnosti poté můžeme nadále rozvíjet. Ale za jakým účelem? Tu vzniká další otázka. Jak má dítě v útlém věku tušit, co ho čeká za dvacet nebo třicet let? V brzké době musí mladiství zodpovědět tuto otázku. A proč? Jelikož je třeba opustit základní vzdělání a pokročit na další úroveň vyspělosti. Pomalu začít přemýšlet, jakou práci by chtěli v budoucnosti vykonávat. A v tuto chvíli se dostáváme do poslední fáze, kdy je možnost poslední úrovně studia či nástupu do práce. Mnoho z nás si vybere právě zaměstnání.
A zde nastává překážka. V dnešní době zaměstnavatelé požadují po studentech pracovní zkušenosti. Ale jak je mají získat po dobu studia? Tato problematika je čím dál tím složitější. Studenti jsou proto vystavování velkému tlaku. Jelikož musí pracovní zkušenosti nejdříve získávat v různých zaměstnáních, než je jejich odvětví. Až po získání více zkušeností se mohou ucházet o pozici, o kterou usilovali již prvně. Avšak v dnešní době se školství snaží tento problém vyřešit. V průběhu studia podporuje studenty, aby měli odbornou praxi, která jim napomůže získat určité zkušenosti. Dále jsou nabízeny různé kurzy v rámci vyučování.
Proč jsou pracovní zkušenosti tak důležité? Tato otázka má rozmanité odpovědi. Samozřejmě to také záleží na práci v daném oboru. Zda jde o práci například v těžkém průmyslu, ruční práce či pedagogiku. Pro každý obor jsou pracovní zkušenosti odlišné - kolik zkušeností získáte v oboru, jak dlouho se tomuto oboru věnujete či jak jste se k němu dostali. Dále jaké máte doporučení od zaměstnavatelů, jestli dokážete ochotně přijmout různé změny, inovace. Dalším faktorem může být váš přístup k práci. Stručně řečeno, možností a podmínek pro získání zkušeností a poté i práce je velká spousta.
Proč většina zaměstnanců požaduje po studentech pracovní zkušenosti? Převážná většina si takto ulehčuje výběr mezi uchazeči. Díky zkušenostem je jednoduší zapojit nové pracovníky do výroby a tudíž mají menší náklady pro zaučení pracovníka. Také je zaručena větší flexibilita pracovníka z důvodu praxe v daném oboru.
Dle mého názoru je důležitost studia stejně potřebná tak jako pracovní zkušenosti. Pokud shrneme teorii získanou ve školství a spojíme ji s praxí v oboru, vznikne - jak se říká - "zlatá střední cesta" k úspěchu člověka. Nejdůležitější je však pro život individualita člověka a vlastní názor na tuto problematiku. Tímto bych chtěla závěrem poukázat, že i když studium a praxe nemají stejnou váhu, neměli bychom tyto dvě různé možnosti úspěchu v našem životě stavět proti sobě. A ptáte se proč? Odpověď je jednoduchá. Protože jak teorii, tak i praxi v životě potřebovat budeme a jedna bez druhé se neobejdou. Takže pilně studujte a nebojte se nabývat nových pracovních zkušeností, které vás posunou k práci vašich snů.
Zdroj: Tha lie, 06.06.2017
Diskuse ke slohové práci
Důležitost studia pro život vs. pracovní zkušenosti
Aktuální pořadí soutěže
- Grully (1,5)
- vedralova.k (0,5)
Štítky
z mého mládí corso titulky taxi Gazel černy rytir hajneho sen jan amos interview s upírem mikulášovy přestávky dračí hory parafráze Zusak co čech dobro zvířátka a petrovští Lední hokej třít zrdcadlo vychod slunce Nick Hornby liška bystrouška halleyova kometa mnichovská dohoda George Gordon Byron tetování Tra revizor osm dni soudy
Doporučujeme
Server info
Počítadlo: 713 912 776
Odezva: 0.04 s
Vykonaných SQL dotazů: 3
Návštěvnost: TOPlist.cz - školství › Český-jazyk.cz
© 2003-2024 Český-jazyk.cz - program a správa obsahu: Ing. Tomáš Souček, design: Aria-studio.cz Autoři stránek Český-jazyk.cz nezodpovídají za správnost obsahu zde uveřejněných materiálů! Práva na jednotlivé příspěvky vlastní provozovatel serveru Český-jazyk.cz! Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.
Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí