ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.



Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.22
Hodnoceno: 58x Prosím, ohodnoť práci

Den blbec (3)

Otrava. Anizogamie je opak hologramu, spojení dvou různě tvarových buněk. Ano, to pěkné slovo začínající na "o" je překvapivě výstižné. Každý si má na co stěžovat, buď na školu, že se musí učit, nebo na práci, protože má málo peněz, jelikož se neučil ve škole, a místo toho si stěžoval na to, že mu to k ničemu nebude. Asi bylo. A tak si nevezmu poučení a budu stěžovat i já. Třeba ze mě vyroste politik.

Pondělí, úterý, středa, čtvrtek, pátek, sobota, neděle. Žádný den blbec. To je snad vtip? Když už se konečně vyhrabu ze spousty krásnooček, hlavonožců, kořenonožců, hub či střevních lamblií (a že jich byla pěkná hromada), abych si připravil ten fejeton, zjišťuji, že mám asi špatný výtisk kalendáře, tudíž bez dne blbec... Mám tedy celkem smůlu, jelikož nemůžu psát o dni, o kterém ani nevím, kdy je!

Aha, už to mám, podívám se na Internet. To je totiž teď moderní. Můžete se například podívat, kdy je den blbec. Jenže jsem nezkušený uživatel, a tak mi chvilku trvá, než zjistím, že den blbec vlastně neexistuje. A musím se vám přiznat, docela mě to rozčílilo! Jelikož jak to s naším státem dopadne, jestliže nám ve škole budou říkat, že týden má 8 dní? Jak to s našim státem dopadne, jestli nám budou naši politici lhát, že jim to osladíme, a přitom nám EU zakazuje vyrábět cukr a sama nás jím zasype? Ono to je totiž moderní být v EU. Až budu velký, taky se tam někdy pojedu podívat, jen zatím přesně nevím, kde ta EU leží. No a tady to máte, tohle nám ve škole neřeknou. Hlavně, že vím, že choanocyty límečkové mají tvar komolého kužele. Bohužel ani to nevím, přiznám se, opsal jsem to.

Tak už to chodí v té naší škole, a myslím, že nejen u nás. Přijdete domů, učení nad hlavu, a teď máte dvě možnosti. Buď to těžce nasoukáte do hlavy, jako obří spacák do malého vaku, nebo prostě uskočíte, a učení "nadhlavové" hodíte za hlavu. Pak jen stačí si vytisknout tahák a máte pěknou známku. Pak nastává otázka, k čemu ta škola je? Není stupidní chodit do školy a přepisovat z tabule do sešitu, ze sešitu na tahák a z taháku na písemku pořád to stejné? Kdyby měly otázky ve fejetonu dostat odpovědi, řekl bych, že není, protože škola nás naučí podvádět, ale ony by neměly, tak to radši přeskočte (což teď půjde už asi těžko), nebo zapomeňte.
Možná nás taky naučí diplomacii, vyjednávat a domlouvat se, a tak mi snad odpustíte, protože dneska mám den blbec a fejeton na téma "den blbec" jsem nenapsal o svém dni blbec, nýbrž o školství jako důkaz toho, že mám den blbec.

Uvažovali jste někdy nad tím, jaký by byl rok blbec?

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Den blbec (3)







Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)