ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.



Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.80
Hodnoceno: 5x Prosím, ohodnoť práci

Jak se nezbláznit z distanční výuky

Každý, kdo v posledních měsících strávil datlovaním do klávesnice víc hodin, než je zdrávo, jistě ví, že tím trpí jak naše tělo, tak i naše psychika. S křivými zády se bojuje těžko a s přibývající váhou taktéž, ale ranní běh na autobus nebo výšlap schodů budovy gymnázia vše rychle napraví. S naším duševním zdravím je to ale mnohem horší, protože tomu nemusí pomoct ani andělský zvuk drnčícího zvonku ohlašující konec vyučování. Proto bych chtěl uvést pár tipů, jak se starat o naše duševní zdraví v době této krize a jak neskončit ve svěrací kazajce.

K přípravě mírně rozklepané psychiky si připravíme jeden velký pytel pozitivních myšlenek, hromadu čerstvých vtipů, špetku odvahy a dvě sklenice pevných nervů... Tak jednoduché to bohužel není. Zdravou psychiku si uvařit nemůžeme, vypěstovat také nelze, přesto se o ni můžeme starat. V této době, kdy jsme od všech známých i neznámých vzdáleni na neurčitou dobu, je nejdůležitější udržovat s někým kontakt. Můžeme zavolat babičce, tetičce, kamarádovi, bratranci, prostě komukoliv, na kom nám záleží. Náš rozhovor nemusí být moc dlouhý. Stačí, aby ten druhý věděl, že na něho myslíme a že v tom jsme všichni spolu.

Našemu duševnímu zdraví rozhodně nepomáhá, když je toho na nás moc. Proto si musíme vše dobře naplánovat, abychom se z návalu úkolů nezhroutili. Můžeme si udělat seznam a postupně si z něj všechno odškrtávat. Dlouhodobé úkoly můžeme rozdělit na menší části a dělat na nich každý den chvilku, aby nám nepřerostly přes hlavu. Čím déle na něčem pracujeme, tím méně jsme pro to zapálení, a tak se zpomaluje i naše pracovní tempo.

Právě pracovní tempo souvisí s poslední důležitou věcí - odpočinkem. Odpočinout si můžeme mnoha způsoby. Sportováním, malováním, čtením, hraním na hudební nástroj, vařením, sledováním oblíbeného seriálu... To vše jsou skvělé věci na odpočinek. Po odpočinku se musíme vrátit k naší práci, ale to už budeme zase lépe naladěni a bude nám to ubíhat rychleji.

Na závěr bych chtěl shrnout moje rady ohledně distanční výuky. Udržovat s někým kontakt, rozplánovat si dobře práci, odpočívat. Tak jednoduché to je. Pojďme se tedy zvednout, protáhnout a hurá do práce! Jednoho dne se znovu sejdeme a budeme na tuto dobu vzpomínat.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Jak se nezbláznit z distanční výuky







Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)