Menu
Koronabijci
Když v březnu armáda mikroskopických nepřátel přitáhla z Číny do České republiky, vláda se rozhodla nic neponechat náhodě. "Jsme ve válce a podle toho se musíme začít chovat," řekl médiím předseda vlády na jedné z tiskových konferencí. Svoje vojsko vyzbrojil namísto útočnými puškami dezinfekcí, k sebeobraně jim poskytl respirátory. Zároveň vyzdvihl důležitost civilistů. "Považuji za nutné, abyste všichni zachovali klid, není důvod k panice. Prosíme, nerabujte obchody, jinak nezbude dostatek jídla pro vojáky." Nakonec premiér se slovy "Bude to vítězství nás všech!" vyzval občany k boji proti koronaviru.
O tom, jak by správný koronabijec měl vypadat, se rozhodla, stejně jako jiné instituce, informovat i naše škola. Co tedy dělá v dnešní době rytíře rytířem?
- Koronabijec nikdy nejde s davem. Od ostatních si drží odstup minimálně dva metry.
- Koronabijec nelíbá dámám ruce tak, jak tomu bylo o století dříve. Etiketa se zkrátka změnila a čtrnáctidenní pobyt v karanténě by slečny o vašich sympatiích rozhodně nepřesvědčil.
- Koronabijec dbá na svoji čistotu. Kdo si nemyje ruce alespoň jednou za půl hodiny, nemůže být rytířem. K co možná nejlepšímu splnění tohoto bodu nám ve škole pomáhaly výstražné cedule na toaletách.
- Koronabijec necestuje do nepřátelských zemí. Jeho finance by mohly sloužit k modernizaci tamní armády.
- Koronabijec nenakupuje na čínských e-shopech. S trojským koněm měli neblahou zkušenost již naši předci kolem roku 1200 př.n.l. Tato položka však není pro pasování na rytíře nezbytně nutná, jelikož odborníci přítomnost skryté hrozby v zásilkách popírají.
Navzdory zjevným snahám o potlačení útoku jsme se v posledních dnech dočkali pouze invaze do všech krajů Česka. Přibývající počet zajatých civilistů a vojáků nakonec vládu donutil k přísnějším opatřením, a tak jsme my-žáci byli (ne)donuceni přesunout se do domácích krytů. Prvotní nadšení z pocitu volnosti a anarchie však brzy vystřídalo zklamání ze zavřených sportovišť, kin, klubů, kde jsme se se spolužáky před vypuknutím války scházeli, a také z nové vyučovací platformy TEAMS. Ještě ke všemu nás nepřítel na každém kroku sleduje, byť v lepším případě jen z televize či novin.
Přestože si po vyhlášení karantény připadám jako v zajetí, koronabijec se nikdy nevzdává. Možná se má lidstvo - obklopené miliardou okem neviditelných protivníků - naučit něco nového. V dnešním zrychleném světě někteří z nás zapomněli trávit čas s rodinou, přáteli a dali přednost práci nebo sociálním sítím před kvalitním odpočinkem. Zdá se, že právě teď je čas na změnu. Přeci jenom, co jiného se dá dělat v karanténě?
Zdroj: Klára, 16.03.2020
Diskuse ke slohové práci
Koronabijci
Štítky
seifer můj hrdina jiskra života Rais Karel Václav Libušina proroctví odborný esej setkal jsem se... děs fantasy literatura stehlík josef holeček charakteritika Rozárka existence sparta růže pro algernon Vergilius Maro lze štěstí koupit imprese moje první láska letopisy Hamlet děj Blbej fór oscar dorotka vita caroli souboj upíří deníky Europe Gul
Doporučujeme
Server info
Počítadlo: 732 604 295
Odezva: 0.03 s
Vykonaných SQL dotazů: 3
Návštěvnost: TOPlist.cz - školství › Český-jazyk.cz
© 2003-2025 Český-jazyk.cz - program a správa obsahu: Ing. Tomáš Souček, design: Aria-studio.cz Autoři stránek Český-jazyk.cz nezodpovídají za správnost obsahu zde uveřejněných materiálů! Práva na jednotlivé příspěvky vlastní provozovatel serveru Český-jazyk.cz! Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.
Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí