Menu
Nevyhnutelným osudem lidstva je vyhynout
Vyvolá to nesouhlas
a je to vlastně k něčemu?
Přiznat si a dít nahlas,
že všichni jsme tu k ničemu.
Nezačínám moc optimisticky, že? Přitom by mi mnoho lidí mohlo oponovat, že k něčemu určitě jsou. Znají svůj smysl života a dřou, aby si za ním šli. A já takovým gratuluji a hlavně jim závidím, protože já osobně jsem už podstoupil kolizi s tvrdou realitou. Všem těm celebritám - hercům, fotbalistům, politikům, zpěvákům, multimiliardářům a dokonce i všem těm "nadmíru" důležitým influencerům, jo, fakt i těm - přeji, aby byli co nejvíce šťastní sami ze sebe a z toho, jak obrovský přínos mají pro náš svět. A taky jim přeji, aby si je někdo pamatoval za několik tisíc let. To by byla paráda! Trumfli by i frajery, jakými byli Aristotelés nebo Leukippos z Milétu. Ale stejně nastane chvíle, kdy už je nikdo znát nebude. Protože vyhyneme. Obrovským problémem lidstva je globální oteplování, jež jen těžko zastavíme.
Minulou noc jsme s kamarádem prokouřili na Letné a přitom jsme se zabývali hlubokými otázkami o životě a o světě. Až ve chvíli, když jsme se loučili, jsem pozornost upřel na obrovské digitální hodiny, které nám celou tu dobu osvětlovaly půdu pod nohama.
"Proč to tu stojí?" zeptal jsem se ho, očekávaje určitě další prostoduchost, kterou vymysleli sečtělé hlavy z Prahy.
"To jsou klimatický hodiny, odpočítávají, kolik času zbývá do konce světa nebo tak něco..."
"Ale však musí žrát šílené množství proudu," odvětil jsem.
"Ani ne, mají spotřebu jako průměrná trouba."
Vysoko jsem povytáhl obočí a pronesl: "A ty snad v troubě pečeš 24 hodin denně?"
Pak už jsme ty hodiny jen mlčky pozorovali a po chvíli se vypravili k domovům.
Doufám, že do hodin nainstalovali systém, který rozpozná, že už je večer a automaticky zapne filtr modrého světla. Světelné znečištění má totiž negativní vliv na kvalitu spánku. Naštěstí je naše společnost tak pokroková, že necelých 20 % lidí problém s modrým světlem vůbec nemusí řešit! V noci totiž nespí, nýbrž pracují! I sovy tleskají, když nás vidí. Matka příroda chtěla, abychom v noci čerpali síly, ale my se místo toho lopotíme ve fabrikách, nemocnicích nebo na benzínkách. To jsme jí to nandali.
Změní se něco? Můžeme se ještě vrátit zpět do dob, kdy přírodní zákony byly lidem bližší a důležitější než soubor pravidel pro obchodování na burze? Podle mě ne, ale to vůbec nevadí, poněvadž chytré hlavy hledají novou planetu, podobnou Zemi, kterou budeme moci obydlet, až si dostatečně užijeme tady. Jen mě napadá, kolik takových planet, jako je Země, v tom Vesmíru máme. Doufejme, že dost.
Zdroj: onndrasekk, 21.12.2022
Diskuse ke slohové práci
Nevyhnutelným osudem lidstva je vyhynout
Štítky
20 tisíc radioaktivita Jenom ne strach císařovna Šagrénová kůže Moje matka životní cíl proměny upírovy france můj notebook viry Kletba skvělý den Vůz Konkurz na milence poslední+člověk třídit usher potůček doktor Vlach Zbabělci rozbor jules Hardy vtipné povídky jsem z toho jelen politika bidpajovi Hlavní město Girl Online Štěnice
Doporučujeme
Server info
Počítadlo: 713 396 877
Odezva: 0.02 s
Vykonaných SQL dotazů: 3
Návštěvnost: TOPlist.cz - školství › Český-jazyk.cz
© 2003-2024 Český-jazyk.cz - program a správa obsahu: Ing. Tomáš Souček, design: Aria-studio.cz Autoři stránek Český-jazyk.cz nezodpovídají za správnost obsahu zde uveřejněných materiálů! Práva na jednotlivé příspěvky vlastní provozovatel serveru Český-jazyk.cz! Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.
Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí