ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.



Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.18
Hodnoceno: 11x Prosím, ohodnoť práci

Falšuje CzechTourism dějiny?

14. prosice 2005 vystoupila jedna z regionálních organizací Svobodomyslné strany Rakouska (FPÖ) proti billboardové kampani české agentury CzechTourism lákající rakouské turisty k návštěvě České republiky. "W.A.Mozart byl v Česku pětkrát. A Vy?" stojí v reklamě. Svobodomyslní to označují za falšování dějin, vždyť za Mozarta žádně Česko neexistovalo. Nějakým prapodivným způsobem navíc FPÖ vydedukovala, že se jedná o urážku z Československa odsunutých sudetských Němců.

Falšuje tedy CzechTourism dějiny? O tom, že Česko tehdy neexistovalo, není sporu. V dnešní době je to však již celkem vžitý název. Z pohledu FPÖ vhodnější věta "W.A.Mozart byl v dnešním Česku pětkrát" je poněkdu krkolomná. "W.A.Mozart byl v Čechách pětkrát" by sice z historického hlediska byla naprosto správná, ale lákala by rakouské občany k návštěve pouze jedné části České republiky. Většina lidí chápe, jak to v CzechTourismu mínili i bez slůvka "dnešní".

Sudetským Němcům byla na konci války učiněna obrovská křivda. Spojování tohoto zločinu s nevinným reklamním sloganem ale již opravdu zavání stihomamem. Tato reklamní kampaň nemá se zločinným vyhnáním sudetských Němců naprosto nic společného a FPÖ nemá pražádné právo stavět se do role jejich obhájců, neboť jim tím jen a jen škodí...

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Falšuje CzechTourism dějiny?







Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)