Menu
Komentář k vybranému článku
- příklad vypracování komentáře k vybranému článku
Při čtení těchto řádků se mnoha čtenářům nechce věřit, že se tyto události mohly v naší zemi opravdu stát, ačkoli nám tuto informaci autorka textu sama sděluje. Je zde uvedeno několik konkrétních případů chování nezletilých žáků na školách v naší zemi, při nichž se nám tají dech při pomyšlení, jakých krutostí a surovostí jsou dospívající schopni, jako by v sobě neměli kousek citu.
Olga Franzlová jako důvody takto nezpůsobilého chování uvádí vliv televize, vliv rodiny dítěte a dále jejich vědomí o trestní bezúhonnosti mladistvých. Ovšem velikou roli hrají také vztahy mezi kamarády a spolužáky, dítě je totiž snadno manipulovatelné, a tak přejímá chování svých kamarádů jen proto, aby zapadlo do kolektivu. Je známá spousta případů, kdy se takzvaně chytli špatné party a ta i řádně vychované děti stáhla ke dnu.
Vliv prostředí je tedy veliký a nedá se před ním jakkoli izolovat. Jako nejlepší východisko se zřejmě jeví důkladná výchova, kdy musí jít především rodiče příkladem a po dobu, kdy dítě hledá sebe samo, zvýšit kontrolu nad jeho aktivitami a věnovat mu více času.
Velkým problémem v trestání prohřešků spáchaných nezletilými je věková hranice trestné odpovědnosti mladistvých. Autorka v článku přesně vystihuje tuto problematiku. V naší zemi je tato odpovědnost ustanovena na patnáct let. Pod tento věk jsou děti beztrestné. Otázkou tedy je, zda by se vláda neměla zamyslet nad posunutím této hranice níže a inspirovat se tak například u Velké Británie.
Tento článek by mohl posloužit jako jakési vyburcování společnosti a měl by se šířit mezi lidmi, aby se všichni nad touto situací zamysleli. Protože naši potomci jsou budoucností nejen naší země a je tedy potřeba je vést daným směrem.
Ovšem abychom nekřivdili všem dorůstajícím žákům, bylo by dobré do článku přidat i statistiku s konkrétními čísly, jak často k takovým trestným činům dochází, jaký je věk pachatelů a jejich počet v jednotlivých letech. Článek lze totiž z jisté míry brát jako zavádějící, protože může poukazovat pouze na děti s psychickými poruchami, které by do zápočtu patřit neměly, jelikož si nejsou plně vědomy svého chování.
Zdroj: mohr55, 30.06.2018
Diskuse ke slohové práci
Komentář k vybranému článku
Aktuální pořadí soutěže
- Grully (1,5)
- vedralova.k (0,5)
Štítky
Vklady administrativní příjímací Rodinne tajemstvi Čekání na godota rodina dříve a dnes čarodejnice pohádka máje písňové texty Medailony ZAJÍCOVY UŠI Strom bolesti noční můra nauka o tvoření slov práva zvířat zvědavý potopa světa mojmír tisíc polibků co čech Gogo čarodějův klobouk Mefistofeles moje sestra cesta do neznáma Paolini Kuropění neil Pár minut lásky čím bych chtěl
Doporučujeme
Server info
Počítadlo: 713 963 622
Odezva: 0.05 s
Vykonaných SQL dotazů: 3
Návštěvnost: TOPlist.cz - školství › Český-jazyk.cz
© 2003-2024 Český-jazyk.cz - program a správa obsahu: Ing. Tomáš Souček, design: Aria-studio.cz Autoři stránek Český-jazyk.cz nezodpovídají za správnost obsahu zde uveřejněných materiálů! Práva na jednotlivé příspěvky vlastní provozovatel serveru Český-jazyk.cz! Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.
Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí