ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.



Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.16
Hodnoceno: 147x Prosím, ohodnoť práci

Děti a televize

V dnešním světě moderní techniky je bezpochyby jedním z nejširších mediálních prostředků televize. Tento přístroj nám zajišťuje přísun nových informací.
Každý z nás má doma televizi, ať už barevnou, černobílou, plazmovou, širokoúhlou, malou nebo velkou, na kterou se podle nejnovějších výzkumů dívá průměrně 3 hodiny v kuse. Ano, televize je užitečná věc, nejenže přenáší zvuk, ale také obraz, takže divák vše vidí téměř živě. Má určitě své přednosti, ale je skutečně užitečná?
Většina lidí má děti. Často si klademe otázku, kde se v dnešních dětech bere agresivita, vulgárnost, touha po sexu, šikana, proč se rozmohly krádeže. Odpověď je jednoduchá, může za to televize. Co si mají naše děti pamatovat, když v televizi vidí samé násilí, brutality, na které se nemohou dívat ani někteří dospělí, masové vraždy, Arnolda Arnold Schwarzeneggera, který postřílí kulometem 1000 lidí a polovinu z nich okrade, telenovely, ve kterých vidí, kdo z party mladistvých dřív "zasune", drsnou písničku od rapera, který posílá všechny do pr...-vního poschodí a podobně.
Pokud dítěti zakážeme dívat se na televizi, stejně na něj budou mít vliv jeho kamarádi a vrstevníci a dopadne to úplně stejně. Jenže co naplat, tato televizní závislost je prokázána u 96 % lidí v České republice.
A co má z televize dospělý? Zapneme večer televizi NOVA a její večerní zpravodajství. Náš první pohled padne na hlasatelku s odhaleným poprsím a hustotou make-upu, že bychom s ním natřeli naši i sousedovu schránku nahnědo. Tato "slečna" nás informuje o masové vraždě nebo o tom, jak se pan Paroubek ztrapnil před celou republikou. Pánové si po této zprávě znechuceně zajdou do lednice pro jedno přechlazené pivo, aby mohli soucítit s panem Paroubkem. Zprávy pokračují dále a my se dostaneme k těm pozitivním, které televize dává až na konec. Vidíme slepici, která snesla největší vejce nebo vola, co udělal největší exkrement, i když tato zpráva je totožná s úvodní. Máme tu sport a s ním borce na konec, který dohodil nejdál vidlema, či basketbalistu s nejbrutálnějším faulem všech dob. Vše pokračuje zprávama o počasí, kde se dozvídáme od Jančaříka s rukama v kapsách, že zítra bude tak škaredě, ať radši zůstaneme doma sedět u televize.
Televize je v dnešní době příliš komerční a měli bychom se zamyslet, jestli nám opravdu stojí za to se dívat na Zoufalé maželky nebo jestli nás tento americký žvást neokouzlí. Pokud chceme, aby dnešní mládež byla slušnější a mravnější, pak změňme televizní program.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Děti a televize







Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)