ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.



Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 4.25
Hodnoceno: 4x Prosím, ohodnoť práci

České divadlo mezi válkami

Vedle velkých divadel ve velkých velkoměstech v nich byly na programu hry klasické (domácí i zahraniční). Vznikaly menší divadla či kabarety.
Kabarety produkovaly pásma scén, písní, tanců, respektive rychle reagovaly na dobu. Mezi známé kabarety patřila třeba Červená sedma.
Menší divadla byla buď autorská nebo přímo herecká. Herecká divadla měli např. Vlasta Burian nebo Oldřich Nový.

Autorská divadla měla na programu hry přímo psané pro samotné divadlo nebo hry jinde neuváděné. V Praze bylo známé divadlo D 34, autorem a režisérem zde byl Emil František Burian. Vrcholem malých divadel bylo Osvobozené divadlo Voskovce a Wericha.

Osvobozené divadlo zprvu dávalo komedie, revue, avšak poté přešlo k politické satiře. Podle her se dokonce točily i filmy (Hej rup!). Zánik divadla se datuje po Mnichovské dohodě v roce 1938, V+W raději emigrovali do USA. Po válce se Jan Werich vrátil, Voskovce ovšem vyměnil Miroslav Horníček.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

­­­­

Diskuse ke slohové práci
České divadlo mezi válkami







Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)