ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.



Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.00
Hodnoceno: 4x Prosím, ohodnoť práci

Eva Braunová

Eva Braunová se narodila 6. února 1912 v Mnichově do rodiny učitele. S Adolfem Hitlerem se poprvé setkala roku 1929 v ateliéru svého přítele fotografa Heinricha Hoffmanna. Své sestře Ilse budoucího vůdce popsala jako "gentlemana středního věku s legračním knírkem, co nosí velký plstěný klobouk." V té době Eva Braunová pracovala v Hoffmannově kanceláři jako pomocnice, později jako laborantka, a pomáhala Hitlerovi vyvolávat fotografie.

Štíhlá blondýna se svěží tváří byla nadšenou sportovkyní. Ráda jezdila na lyžích a tančila, pěstovala horolezectví a gymnastiku. Po smrti Hitlerovy neteře Geli Raubalové se Eva Braunová stala jeho milenkou a přes odpor svého otce, který nechtěl míchat rodinu do politiky, žila v Hitlerově mnichovském bytě.

Po nezdařeném pokusu o sebevraždu v roce 1935 jí Hitler koupil vilu na mnichovském předměstí, ne příliš daleko od svého bydliště, a dal jí k dispozici vůz značky Mercedes s řidičem. Ve své první závěti sepsané 2. května 1938 jí v případě své smrti odkázal doživotní rentu ve výši cca 18200 Kč měsíčně.

Roku 1936 se Eva přestěhovala na Hitlerovu usedlost Berghof v Berchtesgadenu, kde plnila roli hostitelky a domácí paní. Díky své rezervovanosti, lhostejnosti k politickému dění a odstupu od Hitlerových spolupracovníků žila v Hitlerově alpském útočišti a později v Berlíně velmi osamoceně. Na veřejnosti spolu téměř nevystupovali a pouze pár Němců vědělo o její existenci. Dokonce ani Hitlerovi nejbližší spolupracovníci si nebyli jisti pravou povahou jejich vztahu, protože Hitler se vyhýbal jakýmkoli projevům náklonnosti a nikdy nebyl v její přítomnosti zcela uvolněný.

Eva Braunová trávila většinu času cvičením, sněním, čtením laciných novel, sledováním romantických filmů a péčí o svůj zevnějšek. Její věrnost Hitlerovi nikdy neochabla. Po neúspěšném atentátu v červenci 1944 napsala Hitlerovi emotivní dopis, končící: "Od našeho prvního setkání jsem přísahala následovat Tě kamkoli - i na smrt. Žiji pouze pro Tvou lásku..."

V dubnu 1945, když se Rusové blížili k Berlínu, se Eva Braunová připojila k Hitlerovi v jeho bunkru. Odmítala útěk a ujišťovala ostatní, že je jedinou osobou, která zůstane Hitlerovi věrná až do hořkého konce.
"Lépe když zemřou desetitisíce ostatních, než kdyby Německo ztratilo jeho," jak neustále opakovala.

29. dubna 1945 se z Evy Braunové a Adolfa Hitlera stali manželé. Druhý den, 30. dubna 1945, spáchala sebevraždu jedem (kyanid), dvě minuty předtím, než si vzal život sám Hitler. Podle Hitlerových příkazů byla jejich těla polita benzinem a zapálena na zahradě Reichstagu. Spálená těla později objevili Rusové.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Eva Braunová







Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)