Menu
Proslov na zahájení maturit
- MSŠCH - květen 2022 - K4
Vážená paní předsedkyně, vážený pane řediteli, milí učitelé a spolužáci, všechny vás zde srdečně vítám.
Zdá se to jako včera, kdy jsme začali naši školní docházku a najednou, než byste řekli byreta, tu všichni stojíme na prahu té největší zkoušky, kterou střední škola přináší.
Ústní maturity. Velká zkouška života studenta, o které po jejím zvládnutí mnoho lidí vypráví až do smrti. Od většiny z těch, kteří maturitu již úspěšně zdolali, uslyšíte, že se opravdu není čeho bát. To se jim to říká, že? Hoď stres za hlavu, podívej se na mě, když jsem to udělal já, ty to zvládneš levou zadní... Hlavní je to ale nepodcenit.
Ne každý z nás se touto radou řídil. Někteří ovšem ano a pilně se připravovali. Ať tak či onak, spousta z nás má teď pocit, že jejich hlava zeje prázdnotou. Ovšem nebojte se, když jsme se dostali až sem, něco v té hlavě zůstat muselo. Každému z nás...
Za to patří velké poděkování našim profesorům, kteří se nám vždy ochotně snažili pomoci a poradit. I když všichni víme, že to s námi nebylo zrovna nejlehčí. Obzvlášť v době, kdy jsme se vídali pouze při on-line výuce. Ta doba byla náročná pro každého z nás, přesto jsme zvládli navázat silná přátelství nesčetněkrát stvrzená poctivou spoluprací.
Všichni nejspíše máme u maturit nějakou tu otázku, kterou z celého srdce doufáme, že si nevybereme.
Proto vám přeji pevné nervy a šťastnou ruku při výběru. A až budete držet onu osudnou otázku, nezapomeňte se především zhluboka nadechnout a pamatujte na školní heslo: Per aspera ad astra. (Přes překážky ke hvězdám.)
Zdroj: Carol, 21.05.2022
Diskuse ke slohové práci
Proslov na zahájení maturit
Aktuální pořadí soutěže
- Elisa (3,0)
- Grully (1,5)
- Jana Lotus (1,0)
Štítky
prarodiče ostře Zářivé hlubiny Obsah díla clarkov termíny Rudá jízda kraslice objevy Daudet kandidáti existence Petrohrad dce Chléb Dívčí tajemství letn slova+přejatá F. L. Čelakovský Frodo Pytlík vlčí smečka ?idle anděl pitvornosti Dárek z lásky mumini Proleti tajemné dálky výroba popis osob Jak se dělá film Perun a Vladimír
Doporučujeme
Server info
Počítadlo: 723 671 594
Odezva: 0.04 s
Vykonaných SQL dotazů: 3
Návštěvnost: TOPlist.cz - školství › Český-jazyk.cz
© 2003-2025 Český-jazyk.cz - program a správa obsahu: Ing. Tomáš Souček, design: Aria-studio.cz Autoři stránek Český-jazyk.cz nezodpovídají za správnost obsahu zde uveřejněných materiálů! Práva na jednotlivé příspěvky vlastní provozovatel serveru Český-jazyk.cz! Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.
Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí