ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.



Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.04
Hodnoceno: 48x Prosím, ohodnoť práci

Interrupce

Vybrala jsem si téma, které je spíše bližší ženám. Jedná se vlastně o ně, o jejich děti! Ale tím bych nijak nechtěla křivdit mužům. Mnoho z nich tohle téma řeší na vysoké úrovni. Když si vezmu, interrupce je v mnoha zemích skutečným TABU a není povolena.

Je to vlastně dobře, nebo špatně? Je dobré, když se ženě narodí dítě, které trpí Downovým syndromem nebo je mentálně postižené, ačkoli to lékaři věděli již před narozením, že bude těmito chorobami trpět? Bude jeho "život" životem? Pokud bych se já dostala do takové situace, asi by pro mě byla interrupce řešením. I když přesně nevím, s postupem času se možná změní můj názor. Už několikrát jsem si kladla otázku, zda je interrupce vražda, či ne...

Chápu, že s narozením miminka se kompletně změní dosavadně žitý život. Ubývá volného času, který trávíme pro nás velice "důležitými" věcmi a v neposlední řadě se zvyšují výdaje v rodinném rozpočtu. Zdravé miminko potřebuje spoustu péče. A co potom to postižené!? To vyžaduje dvakrát více pozornosti. S tím také narůstá více starostí... Jsou nutné časté návštěvy u lékařů a následné stresující čekání na výsledky vyšetření. Když se dítě lidově řečeno "vypiplá" do plnoletosti, bývá často nesvéprávné. Dá se tomu říkat šťastný život...?

Ještě před deseti lety, když se narodilo miminko ve třetím měsíci těhotenství, nemělo šanci na přežití. Ale v dnešní době jsou možnosti k zachránění dítěte i při váze 300 gramů! Potraty se dělají do dvanáctého týdne těhotenství, z čehož mi vyplývá, že tak staré dítě by mohli lékaři zachránit, kdyby byl vyvolán umělý porod.

Jsou ženy, které se snaží celou věčnost otěhotnět, neotěhotní, a když se jim to konečně podaří, musí jít na potrat, protože by nastaly komplikace...ačkoliv jejich jediným přáním je mít miminko, být s ním u prvních slůvek, krůčků, problémů. Jiné otěhotní, ani pomalu neví jak a také jdou na potrat, ačkoliv mají naprosto zdravé dítě. Ne však ze zdravotního hlediska, ale pouze ze své vůle. Ženy v současnosti začínají s mateřstvím v průměru okolo dvacátého šestého roku. Upřednostňují více svou kariéru a "pohodlný" život bez velké starosti a zodpovědnosti, jakou je dítě. No a když jim tuto cestu překříží modrý proužek na těhotenském testu, jednoduše zajdou na "gyndu"...

Jaká je to spravedlnost?

Žijeme v demokratickém státě, kde se každý může rozhodnout podle svého, dle svých potřeb a přání. Podle mě je dobře, že je interrupce u nás povolena. V mnoha případech by se matky o děti nedokázaly postarat, dát jim potřebnou lásku a dostatečně je připravit pro život, protože samy ve svém životě ještě nemají jasno.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

­­­­

Slohová práce Interrupce ve slovenštině?

Slovenskou verzi této slohové práce naleznete na adrese:

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Interrupce







Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)