ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.



Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.26
Hodnoceno: 116x Prosím, ohodnoť práci

Je současný svět bezpečný?

- kritická úvaha

OSNOVA:

I. Úvod:a) Bezpečnost světa
II. Stať:a) Terorismus
b) Nemoci, pohlavní choroby
c) Přírodní katastrofy
III. Závěr:a) Shrnutí problematiky


Lidstvo nemůže dosáhnout technologického rozvoje bez pořádné bezpečnosti. Tuto problematiku považuji za jednu z nejdůležitějších témat, kterým by se mělo lidstvo zabývat. Domnívám se, že největším "strašákem" by mohl být terorismus, který je dnes a denně, a s ním související riziko válek. I nemoci a přírodní katastrofy bychom měli zařadit mezi bezpečnostní problémy. Dokážeme se tomuto všemu ubránit?

Projevem terorismu jsou hlavně pumové útoky proti osobám a objektům, zadržování rukojmích, vraždy, únosy osob a letadel, vydírání a vyhrožování násilím. Podle mě významnou roli zde hrají i média, neboť věnují těmto zprávám značnou pozornost, mnohdy se snahou udělat senzaci, čímž vlastně teroristům trošku napomáhají. Dnes se v oblasti terorismu objevují spíše náboženské skupiny. Mám za to, že za největší teroristický zásah můžeme považovat útok na Světové obchodní centru v New Yorku, které si vyžádalo více než 5 000 obětí.

Nemoci a pohlavní choroby už nejsou výhradou jen chudých zemí. Domnívám se, že i ve vyspělých státech se můžeme často setkat se závažnými chorobami, jako je AIDS. I dnes často zmiňovaná ptačí chřipka se dostala do takových zemí, jako jsou Francie nebo Německo. Zastávám názor, že tyto choroby jsou způsobeny nedostatečnou prevencí, špatným životním prostředím a také špatnou informovaností obyvatelstva.

Rozbouřené živly boří domy, ničí infrastrukturu, berou si lidské oběti a narušují chod celé společnosti. Myslím, že takhle bych charakterizovala přírodní katastrofu. Do určité míry je škodám možné předejít opuštěním míst s největším rizikem přírodních katastrof. Měli bychom se přemýšlet, jak se chovat k přírodě, protože ona má určitě dostatek prostředků k tomu, aby lidskou civilizaci donutila k uskromnění.

Mám za to, že nikdy svět nebude tak bezpečný, jak bychom si přáli. Člověk by měl chránit přírodu a hlavně pomáhat ostatním lidem. Vždyť jednou až se dostaneme do nějaké tísně, budeme potřebovat pomoc zase my. Možná, že i tak se zlepší problém terorismu a nebudou hrozit další války.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Je současný svět bezpečný?







Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)