Menu
Láska - hlavní priorita života
Láska je jednou z hlavních životních priorit mého života. Stojí při mém boku celý život. Tou první láskou je láska k rodičům. Když se nad tím tak zamyslím, napadá mě, jak vlastně láska vypadá a kde se vlastně bere? Je to pouze citový vztah k někomu nebo něčemu? Pozná pravou lásku opravdu každý? Trvá láska věčně? Opravdu láska kvete v každém věku? A může vlastně láska kvést?
Na většinu otázek nedokážu odpovědět, ale pokud je pouto lásky silné, může vydržet i celý život. Určitou lásku projevuje každý z nás, ať už je to k práci, jíž vykonáváme, k zájmům, penězům, náboženství, dítěti nebo k lidem.
Jsou lidé, které si budeme pamatovat navždy, třeba jen pro pár společně strávených chvil, a jsou také lidé, které nesnášíme a které rádi nemáme. Určitý druh lásky projevujeme k lidem, kteří jsou s námi téměř denně. Jsou to kamarádi, kteří nás mají rádi, bez nichž si život nedovedeme představit a kteří nám pomohou, když potřebujeme vykouzlit úsměv, zvednout náladu či se s něčím svěřit.
V pozdějším věku dáváme svou lásku druhé osobě a slibujeme si žít v dobrém i zlém, v chudobě i v bohatství, v nemoci i ve zdraví.
Další etapu našeho života pak vyplňuje láska k dítěti, vnoučatům.
Láskou můžeme být očarovaní, okouzlení, oslepení, ale také zklamaní. Můžeme lásku hledat celý život a pak třeba zjistit, že byla celou dobu s námi. Vždyť nás provází celým naším životem, životem plným nesplněných přání a snů, životem obyčejných dnů a dnů, kdy bychom nejraději všechno pustili z hlavy. Nikdy však nesmíme zapomenout na to, že naši rodiče a nejlepší přátelé jsou s námi. Užívejme si proto život s úsměvem, protože se třeba může najít člověk, jenž se do našeho úsměvu zamiluje.
Zdroj: Michaela M., 11.03.2012
Diskuse ke slohové práci
Láska - hlavní priorita života
Aktuální pořadí soutěže
- Do soutěže se prozatím nezapojil žádný soutěžící.
- Přidejte vlastní práci do naší databáze a staňte se vítězem tohoto měsíce!
Štítky
hovory Havárie hodina tance sebranec mám tě ráda archiv román mrtvé duše myšlenka díla marie antoinetta Santa Claus rocková hudba popis cesty poesie jmenný přísudek flush socializace G.B. Shaw napinave příběhy rky misery svěrák-smoljak chování člověka kotleta richmal cromptonová Šalamoun epifora Pallas Athéna sísa kyselá facebooková generace Dopis osobnosti
Doporučujeme
Server info
Počítadlo: 729 571 551
Odezva: 0.02 s
Vykonaných SQL dotazů: 3
Návštěvnost: TOPlist.cz - školství › Český-jazyk.cz
© 2003-2025 Český-jazyk.cz - program a správa obsahu: Ing. Tomáš Souček, design: Aria-studio.cz Autoři stránek Český-jazyk.cz nezodpovídají za správnost obsahu zde uveřejněných materiálů! Práva na jednotlivé příspěvky vlastní provozovatel serveru Český-jazyk.cz! Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.
Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí