ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.



Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.67
Hodnoceno: 139x Prosím, ohodnoť práci

Můj vztah k hudbě

I když jsem za celou dobu, co studuji na této základní škole, napsala už spoustu slohových prací, nikdy mi žádná nepřišla natolik těžká jako tato. Abych řekla pravdu, ještě nikdy jsem neměla tu čest psát o hudbě, kterou poslouchám, ale hlavně o tom, jaký je můj vztah k ní samotné.
Jelikož právě prožívám tak zvané pubertální roky, budete si myslet, že jediné, co mé uši mohou poslouchat, je jakási moderní hudba, o které někteří kantoři a rodiče nechtějí ani slyšet, jelikož jim to doslova trhá uši.
Nyní bych vám pověděla, co pro mne znamená hudba. Už od malinka jsem si přála stát se zpěvačkou nebo alespoň osůbkou, co s hudbou dennodenně pracuje, protože se hudba - spíše řečeno zpěv - stal pro mě jedním z nejoblíbenějších koníčků, které mi poskytují dostatečný úděl energie po celý nadcházející den. S rodiči, nejvíce s tatínkem a se sestrou, jsem jezdívala na trampské výlety, abych se občas naučila slova písní, které mí rodiče milovali. Postupem času mě country písně přestávali bavit, ale nikdy jsem na ně nenechala dopustit. Podlehla jsem moderní hudbě, která se v naší republice začala vyskytovat. Mí rodiče a příbuzní mě v ní podporovali a vše mi dokazovali svými dárky, tedy "cédečky" se žánry moderní hudby.
Nejraději z celé řady hudebních žánrů mám POP MUSIC, jelikož se na ni dá skvěle tancovat a tím se uplatní i můj druhý největší koníček - tanec. Samozřejmě, že to není jediný styl hudby, jaký poslouchám, ale ne každý mne nadchnul natolik, abych si ho oblíbila více než můj nejoblíbenější. Někdy, když trávím víkendy u svého nejmilejšího strýce, zaposlouchám se do tak zvané černé hudby a PUNKU.
Sice je pravda, že spousta mladých generací nemá v lásce klasickou hudbu jako napsal například skladatel Bedřich Smetana, avšak většina mladých lidí je schopna se překonat a vyslechnout si i kousilínek skladby kteréhokoli známého skladatele. Ale když se nad tímto člověk někdy zamyslí, musí si v každém případě říct, že poslech klasické hudby nás všechny zdokonaluje a vytváří z nás společenské osoby, které oplývají vzdělaností. Pro mě jsou písně 60., 70. i 80. let často velmi uklidňující a pokaždé mne tato hudba dostane ze stresu, kterým občas trpívám.
Závěrem mé práce chci jen povědět, že nezáleží na tom, zda posloucháte HIP HOP, PUNK nebo jakoukoli jinou muziku, ale měli byste si uvědomit, že klasická hudba nás všechny vzdělává a zdokonaluje všemi směry.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Můj vztah k hudbě







Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)