ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.



Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.13
Hodnoceno: 131x Prosím, ohodnoť práci

Sociální sítě

Co to vůbec sociální sítě jsou? Kdo je používá a k čemu slouží? Jaké mají dnes postavení a co všechno jimi bylo nahrazeno?

Sociální sítě. Jde především o internetové stránky, kde se - pakliže se zaregistrujete - můžete stát uživatelem. Tak získáte právo na vytvoření účtu s vlastním jménem, často fotografií i několika dalšími osobními údaji. Účet je zpravidla chráněn heslem, které si uživatel volí sám. Když vyplníte všechny základní informace o sobě a zabezpečení, můžete se začít spojovat s dalšími, již zaregistrovanými uživateli dané sociální sítě.

Sociální sítě se stávají nejrozšířenějším způsobem komunikace, rozmáhajíc se po celém světě napříč generacemi. Stále však nejpočetnější věkovou skupinou zůstávají mládež, adolescenti a stále častěji také děti pod 14 let.

Jedním z účelů sociálních sítí by mohlo být spojit lidi, kteří se třeba dlouho neviděli nebo bydlí od sebe daleko. Účelem může být i cílené seznámení s někým novým. Ale dnešní mladí to vidí často jinak. Píší si na svůj profil dojemné statusy o tom, jak mají strašně těžký život nebo že se zrovna nudí. Pravda, je jednodušší napsat o tom status, než s tím něco udělat. Pak stále přibývá fotek. Ne rodinných fotek, třeba z tradiční domácí oslavy narozenin, ale fotek sebe samého, ať už focených v zrcadle v koupelně nebo přední kamerou chytrých telefonů. Samozřejmě že i v dnešní době jsou tací, kteří si založí účet záměrně, aby si třeba našli práci nebo udrželi kontakt s přáteli.

Když chtěly jít děti dříve s kamarádem ven, musely znát jeho adresu, aby k němu došly, zazvonily a zeptaly se, zda může a chce jít. Dnes stačí poslat zprávičku skrze sociální síť a nikam ani chodit nemusíte. Odpověď se dozvíte za pár vteřin od odeslání zprávy, hned po tom, co dotyčný odpoví nazpátek.

Jestliže chtěl kluk v minulosti požádat dívku o telefonní číslo nebo o schůzku, vymýšlel různé finty jak na to. Napsat to na kapesník? Smotat vzkaz do papírku? Poslat vlaštovku? Sebrat odvahu a zeptat se jí osobně? Dnes už nemusí zhola nic. Stačí napsat zprávu na sociální síti a nedá to zdaleka tolik práce, jako třeba dívku oslovit ve škole.

Chcete něco prodat nebo vyměnit? Napište si to "na zeď" a on se vám někdo ozve. I takový účel mohou mít sociální sítě. Mají široké pokrytí veřejnosti, a proto se skrze sociální sítě výborně dělají průzkumy, ankety a úžasně fungují nejrůznější reklamní kampaně.

Některé lidi sociální sítě spojí. Jiným život ukončí. Je to virtuální prostor, kde musíte dávat pozor na všechno a na všechny. Kdo nedodržuje pravidla bezpečnosti na internetu obecně, může se dostat velmi snadno do nepříjemností. Proto je lepší si dávat pozor, co všechno o sobě prozrazujete na sociálních sítích.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Sociální sítě







Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)