Menu
Vliv sociálních sítí na děti
Facebook, Twitter i ostatní sociální sítě jsou "bezpečné" atomové bomby v dětských rukách. Kde jsou ty časy, kdy jsme po škole chodívali ven na skateboard, jezdit na kole, stavět bunkry nebo jen brouzdali po městě s klackem v ruce? V deseti letech jsem dostal svůj první počítač a pouze tehdy, když venku pršelo, jsem si na něm zahrál hry. Pokud si myslíte, že je současnost podobná, velice se mýlíte. Pro děti, ať už mluvíme o žácích prvního či druhého stupně, je strávený čas u počítače tím nejideálnějším způsobem, jak trávit odpoledne, popřípadě celý večer.
Když jsem mluvil o atomové zbrani, nemyslel jsem, že vaše děti dokáží zničit, na co přijdou. Spíše naopak. Vezměme v úvahu starého chlapa, který má rád malé holčičky. Vytvoří si profil jako patnáctiletá holčina, přidá pro důvěryhodnost fotografii krásné mladé slečny, jejíž kadeře spadají až k ramenům, a již za chvíli má spoustu nových přátel. Také si pokládáte otázku, že nějaký úchyl z Ostravy nemůže vašemu dítěti nějak ublížit? Vy staří, zkušení možná ano. Ale nevíme, co se děje v hlavě třináctileté holky. Zmanipulovat člověka je snadnější, než si možná dovedete představit. Stačí pár lichotek a důvěra mezi dívkami je na takovém bodu, že není problém domluvit osobní setkání. A vy snad máte čas kontrolovat každou její kamarádku, s níž vaše dcera chce jít ven?
Doufám, že vás to moc nevystrašilo, toto byla jen moje hypotéza a vás to vůbec nemusí trápit. Nebo se mýlím? Říkáte si, že na tom něco pravdy je? Ať už je to tak či onak, některé výhody sociální sítě mají. Během mého "on-line" života jsem potkal spoustu přátel, se kterými občas zajdu na čaj nebo si s nimi jen popovídám. Dokonce jsem potkal i moji přítelkyni, s níž jsem šťastný dodnes. Denně se dozvíte, co je nového, kdo se s kým kamarádí, kdo je nemocný nebo kdo si právě zlomil nohu.
Kdybych to měl shrnout, staré doby, kdy jsme chodívali s roztrhanými kalhoty ven a házeli kameny do rybníka, jsou pryč. Nastala nová doba. Doba, která razantně změnila život našich dětí a troufám si říct, že i jejich potomků. Většina z nás shledává sociální sítě jako krok dopředu, ale nic se nesmí přehánět. A občasná kontrola vašich ratolestí není na škodu. Zdůraznil bych to příslovím, které je zde na místě: "Důvěřuj, ale prověřuj!"
Zdroj: Jan Jícha, 28.04.2012
Diskuse ke slohové práci
Vliv sociálních sítí na děti
Aktuální pořadí soutěže
- Grully (3,5)
- Jana Lotus (2,5)
Štítky
klostermann groot jáma dařbuján blahopřání radost až do rána Slovácko občan van helsing klapzuba imaginární přítel dynamický popis města neopětovaná láska sophie orel a had neobyčejného řeč postav duma purkyně červený drak školní jídelna stephen show konflikty zimní prázdniny Nepřemožitelný odboj hostovsk spalovaci motor
Doporučujeme
Server info
Počítadlo: 708 559 671
Odezva: 0.02 s
Vykonaných SQL dotazů: 3
Návštěvnost: TOPlist.cz - školství › Český-jazyk.cz
© 2003-2024 Český-jazyk.cz - program a správa obsahu: Ing. Tomáš Souček, design: Aria-studio.cz Autoři stránek Český-jazyk.cz nezodpovídají za správnost obsahu zde uveřejněných materiálů! Práva na jednotlivé příspěvky vlastní provozovatel serveru Český-jazyk.cz! Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.
Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí