Menu
Výzvy skautingu v 21. století
Výzev skautingu v tomto století je mnoho, a to především díky vzrůstajícímu technickému, vědeckému a sociálnímu rozměru společnosti. Základ byl vždy viděn v rodině, také na tu bychom neměli zapomínat - rodinný skauting, který je v plenkách, či pravidelné rodičovské schůzky by si jistě zasloužily pozornost. Předškolní výchova ve skautu již běží a celkem úspěšně, zde bych ocenila například více literatury.
Věc, která mne poslední dobou zajímá, je začlenění dospělých do skautského dění - je to začlenění různých odborníků, ne-skautů nebo těch, kteří si skautem prošli jako mladí, ale také těch, kteří tuto možnost neměli (komunistický režim). Výzvou je také při rozrůstání skautských řad o nováčky takzvaná inkluze, kdy by byli do skautských oddílů začleňováni jedinci, kteří mají nějaký handicap nebo patří k určité národnostní menšině (Romové, vietnamské děti či děti přistěhovalců...). Bylo by to jistě pro skauting obohacením. V návaznosti na tuto skutečnost bychom se pak mohli zaměřit na dobrovolníky v řadách činovníků i mimo ně - více kurzů, seminářů a akcí, kam by se díky věku nebáli přihlásit. Vznikaly by pak nové kmeny dospělých, rovněž bych věnovala důležitost vzdělávání těchto lidí, ať už je to v jakémkoliv směru.
Skaut by měl umět všechno, ale bylo by fajn mít mezi sebou odborníky, kteří se ve svém oboru vyznají - profesionálové (lékaři, právníci, hospodáři...) = dostatečné personální obsazení.
Pokud se jedná o technologickou sféru - zde bych doporučila větší mediální podporu skautingu, skauti by mohli být více medializováni; jako největší výchovná organizace je trochu opomíjena.
Ve větším měřítku by se mohla navazovat spolupráce s mnohými institucemi a subjekty, z nichž se mi zamlouvají kupříkladu projekty Skauti na Zemi, Ukliďme Česko, Skautský dobrý skutek a mnohé další.
Kooperace se společností je důležitá, nemůžeme přeci žít v ulitách - proto také spolupráce se školstvím se mi jeví jako dosti přínosná. Vzdělávání a vzdělání je předpokladem pro další vývoj a fungování našich dětí v budoucím životě.
Nesmíme opomínat ani mezinárodní spolupráci - existují různá setkání skautů a skautek, roverstva... Jsem všemi deseti pro výměnné pobyty, pracovní pobyty, charitativní působení v postižených zemích - válkou, živly, chudobou. Je třeba se výzev nebát a jít do nich i po hlavě, přinejmenším si natlučeme, ale vše má smysl, tak to dělejme, dokud máme příležitosti a prostředky.
Zdroj: Frankie12, 08.09.2018
Diskuse ke slohové práci
Výzvy skautingu v 21. století
Aktuální pořadí soutěže
- avrilka (2,0)
- Veru (1,5)
- Michaela Dvořáková (1,5)
Štítky
promarněný čas jako romeo a julie bajka o opici Eva Kantůrková elva CIKÁNI Mé oblíbené místo sanditon hra lásky a náhody Mrazivé ticho Říše snů zapomenutá vražda Stari a mladi mask český snář Prázdninová jízda Ludvík XVI marička rynek klíč Herzog Tarzanova smrt dce jen dál drahe kameny bertolt brecht Co mi dává hudba Můj sen z dětství marilyn Jobova noc
Doporučujeme
Server info
Počítadlo: 719 091 790
Odezva: 0.02 s
Vykonaných SQL dotazů: 3
Návštěvnost: TOPlist.cz - školství › Český-jazyk.cz
© 2003-2025 Český-jazyk.cz - program a správa obsahu: Ing. Tomáš Souček, design: Aria-studio.cz Autoři stránek Český-jazyk.cz nezodpovídají za správnost obsahu zde uveřejněných materiálů! Práva na jednotlivé příspěvky vlastní provozovatel serveru Český-jazyk.cz! Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.
Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí