Menu
Výzvy skautingu v 21. století
Výzev skautingu v tomto století je mnoho, a to především díky vzrůstajícímu technickému, vědeckému a sociálnímu rozměru společnosti. Základ byl vždy viděn v rodině, také na tu bychom neměli zapomínat - rodinný skauting, který je v plenkách, či pravidelné rodičovské schůzky by si jistě zasloužily pozornost. Předškolní výchova ve skautu již běží a celkem úspěšně, zde bych ocenila například více literatury.
Věc, která mne poslední dobou zajímá, je začlenění dospělých do skautského dění - je to začlenění různých odborníků, ne-skautů nebo těch, kteří si skautem prošli jako mladí, ale také těch, kteří tuto možnost neměli (komunistický režim). Výzvou je také při rozrůstání skautských řad o nováčky takzvaná inkluze, kdy by byli do skautských oddílů začleňováni jedinci, kteří mají nějaký handicap nebo patří k určité národnostní menšině (Romové, vietnamské děti či děti přistěhovalců...). Bylo by to jistě pro skauting obohacením. V návaznosti na tuto skutečnost bychom se pak mohli zaměřit na dobrovolníky v řadách činovníků i mimo ně - více kurzů, seminářů a akcí, kam by se díky věku nebáli přihlásit. Vznikaly by pak nové kmeny dospělých, rovněž bych věnovala důležitost vzdělávání těchto lidí, ať už je to v jakémkoliv směru.
Skaut by měl umět všechno, ale bylo by fajn mít mezi sebou odborníky, kteří se ve svém oboru vyznají - profesionálové (lékaři, právníci, hospodáři...) = dostatečné personální obsazení.
Pokud se jedná o technologickou sféru - zde bych doporučila větší mediální podporu skautingu, skauti by mohli být více medializováni; jako největší výchovná organizace je trochu opomíjena.
Ve větším měřítku by se mohla navazovat spolupráce s mnohými institucemi a subjekty, z nichž se mi zamlouvají kupříkladu projekty Skauti na Zemi, Ukliďme Česko, Skautský dobrý skutek a mnohé další.
Kooperace se společností je důležitá, nemůžeme přeci žít v ulitách - proto také spolupráce se školstvím se mi jeví jako dosti přínosná. Vzdělávání a vzdělání je předpokladem pro další vývoj a fungování našich dětí v budoucím životě.
Nesmíme opomínat ani mezinárodní spolupráci - existují různá setkání skautů a skautek, roverstva... Jsem všemi deseti pro výměnné pobyty, pracovní pobyty, charitativní působení v postižených zemích - válkou, živly, chudobou. Je třeba se výzev nebát a jít do nich i po hlavě, přinejmenším si natlučeme, ale vše má smysl, tak to dělejme, dokud máme příležitosti a prostředky.
Zdroj: Frankie12, 08.09.2018
Diskuse ke slohové práci
Výzvy skautingu v 21. století
Aktuální pořadí soutěže
- Grully (1,5)
- vedralova.k (0,5)
Štítky
Adam stvořitel pel adolf heyduk divoká kachna imek mladí versus staří Kouzelný trenink mluvnické cvičení mýtus duchovní písen upřímnost vnitřní monolog adolescence Báje Aurea akrobati marry oblíbený sport text appeal E-den argo mrštíkové slohové postupy icq Před usnutím hněvkovský Baryk životní příběh Krkavčí brána
Doporučujeme
Server info
Počítadlo: 713 901 105
Odezva: 0.03 s
Vykonaných SQL dotazů: 3
Návštěvnost: TOPlist.cz - školství › Český-jazyk.cz
© 2003-2024 Český-jazyk.cz - program a správa obsahu: Ing. Tomáš Souček, design: Aria-studio.cz Autoři stránek Český-jazyk.cz nezodpovídají za správnost obsahu zde uveřejněných materiálů! Práva na jednotlivé příspěvky vlastní provozovatel serveru Český-jazyk.cz! Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.
Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí