Menu
Jak bychom se měli chovat k životnímu prostředí?
Souvislost se změnami životního prostředí mají i přírodní katastrofy. Ničíme si planetu, což vede k jejímu oteplování a změnám životního prostředí, jako je tání ledovců a stoupání hladiny moří.
Lidé kácí deštné pralesy, které jsou považovány za plíce Země, což vede k odlesnění, lidé tvoří skládky, jež způsobují znečištění vody a půdy, loví, zabíjí zvířata a ničí jejich přirozené prostředí, což vede k tomu, že spousta ohrožených druhů vymírá. Výfukové plyny, kyselé deště, freony a ropné skvrny znečišťují naši planetu.
Skleníkový efekt - pro Zemi přirozený proces, při kterém vzniklé teplo neuniká do atmosféry. Ale v důsledku lidské činnosti, při které jsou skleníkové plyny (freony, vodní páry, methan nebo oxid uhličitý) vypouštěny do atmosféry v nadměrném množství, je tento efekt zesilován a dochází k oteplování naší planety a následným změnám globálního klimatu.
Freony ničí ozónovou vrstvu, a tak na Zemi proniká více nebezpečného ultrafialového záření.
Měli bychom více využívat hromadnou dopravu, chodit pěšky nebo jezdit na kole. Měli bychom také recyklovat odpad a používat recyklovaný papír, sázet stromy a zalesňovat nové oblasti. Také bychom měli omezit spalování uhlí jako paliva a používat alternativní zdroje energie; používat přírodní materiály, jako je dřevo atd. Měli bychom kupovat výrobky šetrné k životnímu prostředí, např. čistící prostředky..., šetřit energií, používat bezolovnatý benzín a omezit používání aerosolů.
Ani spalování uhlí není k životnímu prostředí moc šetrné. Měly by se postavit modernější elektrárny. Existují i jiné, alternativní zdroje energie: větrná energie, vodní energie, solární energie, jaderná energie apod.
Recyklování je třídění odpadu v domácnosti a nové využití většiny odpadu. Měli bychom proto oddělovat organický odpad a znovu ho využít v zahradnickém kompostu, třídit papír a kartony, sklo a plastové láhve. Kontejnery na tříděný odpad jsou téměř všude.
Spousta zvířat je na pokraji vyhubení, například horské gorily, velryby, nosorožci, sloni apod. Ohrožené druhy by měly být chráněny proti pytlákům a mělo by se o ně pečovat v přírodních rezervacích. Toto všechno by ale mělo začít už ve škole a dokonce malé děti by se měly učit o ochraně zvěře ve volné přírodě a o zachování naší planety.
Zdroj: zuzissek, 17.04.2009
Diskuse ke slohové práci
Jak bychom se měli chovat k životnímu prostředí?
Štítky
obrazné vyjádření konflikty mezi lidmi popis osob jak být štastný emil frída literární kontext smile Otrok erben-kytice staré pověsti hess Kdo s koho filip Gleitzman transport za věčnost beckett mraky čelisti Psí starosti Durrell osvícenectví Hodnoty člověka Alexandr Sergejevič de La Fontaine terezíe nit metoda ledovce příprava večirku moje narozeniny můj soused
Doporučujeme
Server info
Počítadlo: 713 405 117
Odezva: 0.02 s
Vykonaných SQL dotazů: 3
Návštěvnost: TOPlist.cz - školství › Český-jazyk.cz
© 2003-2024 Český-jazyk.cz - program a správa obsahu: Ing. Tomáš Souček, design: Aria-studio.cz Autoři stránek Český-jazyk.cz nezodpovídají za správnost obsahu zde uveřejněných materiálů! Práva na jednotlivé příspěvky vlastní provozovatel serveru Český-jazyk.cz! Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.
Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí