Menu
Jak bychom se měli chovat k životnímu prostředí?
Souvislost se změnami životního prostředí mají i přírodní katastrofy. Ničíme si planetu, což vede k jejímu oteplování a změnám životního prostředí, jako je tání ledovců a stoupání hladiny moří.
Lidé kácí deštné pralesy, které jsou považovány za plíce Země, což vede k odlesnění, lidé tvoří skládky, jež způsobují znečištění vody a půdy, loví, zabíjí zvířata a ničí jejich přirozené prostředí, což vede k tomu, že spousta ohrožených druhů vymírá. Výfukové plyny, kyselé deště, freony a ropné skvrny znečišťují naši planetu.
Skleníkový efekt - pro Zemi přirozený proces, při kterém vzniklé teplo neuniká do atmosféry. Ale v důsledku lidské činnosti, při které jsou skleníkové plyny (freony, vodní páry, methan nebo oxid uhličitý) vypouštěny do atmosféry v nadměrném množství, je tento efekt zesilován a dochází k oteplování naší planety a následným změnám globálního klimatu.
Freony ničí ozónovou vrstvu, a tak na Zemi proniká více nebezpečného ultrafialového záření.
Měli bychom více využívat hromadnou dopravu, chodit pěšky nebo jezdit na kole. Měli bychom také recyklovat odpad a používat recyklovaný papír, sázet stromy a zalesňovat nové oblasti. Také bychom měli omezit spalování uhlí jako paliva a používat alternativní zdroje energie; používat přírodní materiály, jako je dřevo atd. Měli bychom kupovat výrobky šetrné k životnímu prostředí, např. čistící prostředky..., šetřit energií, používat bezolovnatý benzín a omezit používání aerosolů.
Ani spalování uhlí není k životnímu prostředí moc šetrné. Měly by se postavit modernější elektrárny. Existují i jiné, alternativní zdroje energie: větrná energie, vodní energie, solární energie, jaderná energie apod.
Recyklování je třídění odpadu v domácnosti a nové využití většiny odpadu. Měli bychom proto oddělovat organický odpad a znovu ho využít v zahradnickém kompostu, třídit papír a kartony, sklo a plastové láhve. Kontejnery na tříděný odpad jsou téměř všude.
Spousta zvířat je na pokraji vyhubení, například horské gorily, velryby, nosorožci, sloni apod. Ohrožené druhy by měly být chráněny proti pytlákům a mělo by se o ně pečovat v přírodních rezervacích. Toto všechno by ale mělo začít už ve škole a dokonce malé děti by se měly učit o ochraně zvěře ve volné přírodě a o zachování naší planety.
Zdroj: zuzissek, 17.04.2009
Diskuse ke slohové práci
Jak bychom se měli chovat k životnímu prostředí?
Aktuální pořadí soutěže
- Jana Lotus (1,5)
- Grully (1,5)
Štítky
samizdat vlčí krev bible kralická biebel Příšerná teta winston churchil veterinář samotáři moje příjmení aischylos kůň vigilie oznámení 1938 Grin bohatýr Henri Barbusse - Oheň dobrý člověk Oblaky tris priorová Večerní modlitba uvaha anorexie NAROZEN Ježíš kristus robbe-grillet přijmení jak zahnat nudu můj přítel počítač pranostika follett
Doporučujeme
Server info
Počítadlo: 707 961 001
Odezva: 0.04 s
Vykonaných SQL dotazů: 3
Návštěvnost: TOPlist.cz - školství › Český-jazyk.cz
© 2003-2024 Český-jazyk.cz - program a správa obsahu: Ing. Tomáš Souček, design: Aria-studio.cz Autoři stránek Český-jazyk.cz nezodpovídají za správnost obsahu zde uveřejněných materiálů! Práva na jednotlivé příspěvky vlastní provozovatel serveru Český-jazyk.cz! Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.
Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí