ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.



Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.29
Hodnoceno: 7x Prosím, ohodnoť práci

Jak se dělá díra do světa

Jestliže někdo chce udělat něco zajímavého či nového, co ještě nikdo neudělal a má jasný cíl, tak je na nejlepší cestě něco na tomhle světě změnit.

Lidé už vymysleli hodně zlepšováků, vynalezli hodně vynálezů, objevili nové druhy rostlin, zvířat nebo třeba hornin, ale nikdo z nich vám určitě neřekne, jak k tomu došel. Je hodně lidí, co mají velké plány, ale většina z nich, přestože by mohli dokázat velké věci, nemají vůli jít dál za svým cílem a dotáhnout to do konce.
Chce-li člověk dokázat velkou věc a neví jak na to, tak bych měl vlastní plán jak dojít za svým cílem. Díra do světa nejde udělat ze dne na den, to není o tom, že si nějaký traktorista dá na vlečku králíkárnu a myslí si, že jeho pojízdná králíkárna je něco extra a všichni budou chtít taky pojízdnou králíkárnu, a on zbohatne na patentu. To se traktorista pěkně mýlí a s tímhle přístupem bude do konce života jezdit ve svém Zetoru tam a zpět po poli a orat a orat a orat...

Já bych to vzal z jiné stránky - můj největší nápad jak udělat díru do světa byl, když mě napadlo, že bych vymyslel přístroj, který by byl schopný nahrát všelijaké věty, texty či cokoliv jiného, co by se dalo nějakým způsobem importovat do lidské paměti. Tenhle přístroj bych nazval Inframozek.

Představoval jsem si to tak, že by ten přístroj byl něco podobného jako křeslo v zubařské ordinaci, jen na hlavu by vám nasadili takovou přilbu, ve které by pulzovaly infračervené vlny, které nějakým způsobem přenesou data do lidského mozku.

Studenti by se nemuseli učit, jen by si zašli na Inframozek, v čekárně by si naprogramovali, co vše chtějí vědět a po nabytí nových vědomostí by za službu zaplatili a šli chytřejší domů. Pro všechny lidi na světě by to byla ohromná výhoda. Lidé by se lépe dorozumívali, všichni by mohli umět jazyků, kolik si zaplatí. Na ulicích byste se s každým domluvili, aniž byste se někoho ptali, kde je třeba ve městě tržnice a on by vám řekl, že neví, co to je, kde to je a kdo to je tržnice.

Všichni lidé by tuhle výhodu ocenili, i když chytřejší lidé, kteří Inframozek nepotřebují, by po právu mohli být naštvaní, že se jim všichni méně chytří vědomostně vyrovnají, ale na druhou stranu by si mohli být všichni lidé alespoň znalostně rovni.
Každý by chtěl rozvinout své schopnosti na Inframozku a já bych díky tomuto vynálezu mohl konečně prorazit, a dokázat všem, že jsem schopný udělat dost velkou díru do světa na to, aby si mé jméno všichni pamatovali.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

­­­­

Slohová práce Jak se dělá díra do světa ve slovenštině?

Slovenskou verzi této slohové práce naleznete na adrese:

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Jak se dělá díra do světa







Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)