ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.



Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.64
Hodnoceno: 25x Prosím, ohodnoť práci

Proč při vyučování nemůžu mít zapnutý mobil?

Domnívám se, že tuto otázku si pokládají snad všichni teenageři. I já jsem jedním z nich. Pro nás mobil znamená čas, datum, fotografie, hudbu, sociální kontakt a mimo jiné i prostředek pro pomoc v nouzi - však stát se může leccos: infarkt profesora/ky, vypadnutí (vyhození) žáka z okna apod. Vyučující by měli být rádi, že byl vyvinut mobilní telefon, který můžeme nosit téměř kamkoli. Neumím si totiž představit, jak by se na nás ostatní dívali, kdybychom na zádech nosili telefonní budky!

Napsat tuto práci jsem dostala za trest - a asi se nebudete divit, že to bylo kvůli zvonícímu telefonu při vyučování.
V našem školním řádu je určeno, že při zazvonění mobilního telefonu by se z něj měla nejprve vyjmout SIM karta, poté by měl být prázdný mobil učitelem zabaven a na konci vyučování žákovi navrácen. Bohužel, tato možnost mi nebyla nabídnuta - a tak mi nezbylo nic jiného než napsat sloh o minimální délce jedné strany formátu A4, nebo dostat poznámku. Teď přemýšlím, že varianta s poznámkou by byla asi mnohem snazší... Výše uvedené nařízení bylo do školního řádu zahrnuto pravděpodobně kvůli takovým žákům, kteří drží mobil v rukou od rána až do večera a nedají ho pryč ani v době vyučování. Tak časté používání mobilního telefonu nezastávám ani já. Jenže když si ráno před začátkem školního vyučování zapomenete vypnout zvonění a během hodiny vám zavolá zcela neznámé číslo (v tu chvíli je asi úplně jedno, kdo vám volá), není přece třeba řešit tuto situaci deset minut, když samotné nenadálé vyzvánění netrvá déle než několik vteřin. Stačí najít zvonící mobil, vypnout jej, řádně se omluvit vyučujícímu a vrátit do školní tašky. Sama sebe se pak ptám, jestli více ruším hodinu já, nebo vyučující svým několikaminutovým projevem nespokojenosti.
Jsem toho názoru, že by bylo vhodné upozornit žáky před každou začínající hodinou, zda mají vypnutý mobil. Takové řešení bych považovala za velmi přínosné pro obě strany - nikdo by pak zbytečným vyrušováním neztratil čas určený výhradně jen pro studium!

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Proč při vyučování nemůžu mít zapnutý mobil?







Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)