ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.



Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 5.00
Hodnoceno: 1x Prosím, ohodnoť práci

Studium on-line z gauče? Proč ne.

Když jsem před více jak dvěma lety pročítala jedny křesťanské noviny, upoutal mě článek, který nabízel přihlášení se k bakalářskému studiu z pohodlí domova, doslova z gauče, a to on-line formou. Velice mě tato zpráva zaujala a já si řekla, že by to mohla být dobrá příležitost, jak se dozvědět a jak více proniknout do mnohým neznámého oboru jménem teologie. Pojem teologie v sobě nezahrnuje jen jakýsi jeden pohled na Boha, ale je to věda komplexnější. Předměty, které se v rámci oboru vyučují (například filozofie, etika, nauka o církvi, religionistika, biblistika, patristika a také starověké jazyky), jsou všechny velmi zajímavé a pro teologii klíčové. Nejvíce mě zaujaly jazyky latina, hebrejština a řečtina, pomocí nichž můžete číst nejen biblické pasáže v originále, ale i různé dokumenty a písemnosti z dob dávno minulých.

V době covidové tedy teologická fakulta otevřela historicky první on-line studium v České republice a počet přihlášených studentů byl vyšší, než kdokoliv čekal - přes čtyři sta.

Přišel první semestr a s ním spojené studijní povinnosti - přednášky, webináře s vyučujícími, první zkoušky, zápočty a kolokvia. Každým semestrem se nároky a povinnosti zvyšovaly. A co je na tom všem nejlepší? Přeci to, že vše probíhalo skrze kamery a mikrofon přímo z pohodlí pokoje on-line jen prostřednictvím počítače, tabletu či mobilního telefonu.

Dnes jsem ve třetím bakalářském ročníku, v pátém semestru. Bylo to sice z gauče, ale nic, co by bylo zadarmo. Nevydrželi zdaleka všichni - zbylo nás sto čtyřicet a nyní se mnozí připravujeme na zkoušky, a to nejen ty semestrální, ale také státní (státnice) a na závěrečnou disputaci, což je obdoba bakalářské práce, podané formou osnovy a ústní prezentace daného tématu.

Teologie je nesmírně bohatý a zajímavý obor, není to jen čistě o Bohu a víře, či nevíře v něj, ale o učení se naslouchat a na druhou stranu nebát se vyjádřit svůj názor nebo svůj názor opřít o nějaký argument z doby dřívější, například o biblický citát apod.

Na studiu teologie je krásné také prostředí, ve kterém se pohybujeme. Jsou to spolužáci, ale také pedagogové, kteří jsou milí a vstřícní. A vůbec obdivuji celý tým teologie on-line, který zvládl počáteční nápor studentů a stále něco vylepšuje a perfektně se o studenty stará.

Jednou v roce je pro studenty pořádána slavnostní mše svatá, tzv. Te Deum, a poté setkání a povídání si nejen se spolužáky, ale i se všemi pedagogy, které jsme mohli sledovat dosud jen skrz obrazovku. Toto setkání se nese v duchu agapé a je to vždy perfektní.

Teologie mě baví, zajímá a obohacuje, učí mě dívat se na svět nejen jedním pohledem, ale pohledem mnoha přidružených věd, jejichž většinu jsem již jmenovala. Jsem nesmírně ráda, že mohu patřit do tohoto projektu a být tak průkopnicí studia on-line.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Studium on-line z gauče? Proč ne.







Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)