ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.



Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 5.00
Hodnoceno: 1x Prosím, ohodnoť práci

Učební obory a jejich kvalita

Možností, kam se po základní škole vydat, existuje velmi mnoho. Krom nespočtu gymnázií a středních škol s maturitou se dnes žákům naskytá také možnost učebních oborů, lidově řečeno "učňáků".

Kvalitní instalatér, šikovný truhlář nebo výborný kuchař si práci vždycky najde. I tak se ale na tyto učňovské obory hlásí pouze studenti, kteří velmi často o žádné učení nemají zájem. I studenti, kteří mají trojky, se snaží za každou cenu dostat na gymnázium. A pokud to nejde, pomůže bohatý rodič, jenž svému dítěti zaplatí gymnázium soukromé...

Ale není tento systém postavený na hlavu? Proč chce být každý právníkem, když je nedostatek instalatérů? Každý se vidí jako úspěšný advokát, ačkoliv někteří se pak skoro ani neuživí. Oproti tomu jsou na učebních oborech lidé, kteří tu práci ani dělat nechtějí, jen by je nikam jinam nevzali. Kdyby se studenti, kteří mají čtyřky, zajímali o tyto obory, tak by tu nebyla nouze o dobré zedníky, instalatéry, kuchaře a další podobná povolání. Ale pokud se na tyto školy hlásí pouze studenti, kteří mají sníženou známku z chování nebo propadají, je jasné, že bude celý obor postupně upadat. Je lepší jít na učební obor, než aby se dítě trápilo na gymnáziu a rodiče mu platili vysoké školné.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Učební obory a jejich kvalita







Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)